OBJAVILI SME ČARO NÍZKYCH TATIER

10 m SKI ČERTOVICA/
Ski In – Ski Out
300 m Bežkárske trate Čertovica
200 m Cesta hrdinov SNP Turistická magistrála
15 km Mýto Ski & Bike Park
25 km Srdiečko Chopok Juh
19 km Prírodné kúpalisko Krpáčovo

UNIKÁTNY PROJEKT

Na začiatku príbehu Chaty pod sedlom Čertovica stojí strojárska spoločnosť Mostáreň Brezno. V 70. a 80. rokoch bola jedným znajvýznamnejších zamestnávateľov vregióne, ale aj silným podporovateľom športu ašportových oddielov. Chata vznikla ako podpora ich lyžiarskeho oddielu, pre ktorý zámerne vybrali miesto priamo na svahu lyžiarskeho strediska Čertovica, obľúbeného aznámeho miesta na lyžovanie od konca 50. rokov. Chata sa začala stavať okolo roku 1971 adokončená bola vroku 1974.

UNIKÁTNY PROJEKT

DOBRÁ ENERGIA

Vroku 1982 prešla prestavbou, ktorou sa rozšírila jej kapacita dobudovaním apartmánu pre chatára, vybudovala sa plnohodnotná kuchyňa určená na stravovanie hostí azmenil sa spôsob vykurovania na plne elektrické.

Od roku 2001 počas nasledujúcich dvadsiatich rokov chatu prevádzkoval chatár Artúr Jakubec srodinou. Vytvoril úžasnú rodinnú atmosféru, vďaka čomu sa chata teší veľkej obľube. Chata pod sedlom Čertovica dlhodobo skóruje svysokou známkou vyjadrujúcou spokojnosť hostí, ktorí špeciálne vyzdvihujú personál, atmosféru chaty aokolité prostredie.

DOBRÁ ENERGIA

PRÍBEH POKRAČUJE

V lete 2021 sme chatu prevzali my, traja kamaráti, ktorých spája vášeň pre snowboarding. Po tom, ako sme pojazdili hory takmer na všetkých kontinentoch sveta, sme sa rozhodli, že si na Čertovici urobíme niečo ako základňu a do nej pretavíme svoje predstavy a skúsenosti z najkrajších hôr sveta. Veríme, že Chata pod sedlom Čertovica má veľký potenciál stať sa vyhľadávaným miestom pre ľudí, ktorí majú radi hory, lyžovanie, ale aj akýkoľvek aktívne strávený čas v prírode. Na Čertovicu sme prišli s ambíciou vytvoriť z nej časom novú základňu pre outdoorových nadšencov a veríme,  že outdoorové aktivity sa dajú robiť v súlade s prírodou. V tomto duchu plánujeme aj rekonštrukciu chaty, zameranú nielen na zvýšenie štandardu ubytovania, ale aj na maximálne zníženie enviromentálnej záťaže z jej prevádzky.

Každou Vašou návštevou chaty nám pomáhate priblížiť sa k tomuto nášmu cieľu.

Ďakujeme.

PRÍBEH POKRAČUJE