10 m SKI ČERTOVICA/
Ski In – Ski Out
300 m Bežkárske trate Čertovica
200 m Cesta hrdinov SNP Turistická magistrála
15 km Mýto Ski & Bike Park
25 km Srdiečko Chopok Juh
19 km Prírodné kúpalisko Krpáčovo

IDEÁLNE MIESTO NA LYŽOVANIE A ZIMNÉ TÚRY

Poloha sedla Čertovica priamo na hrebeni jedného z našich najvyšších pohorí ho predurčuje na stredisko s najbohatšou nádielkou snehu. Okolie ponúka hneď niekoľko lyžiarskych stredísk.
Pre tých, ktorí hľadajú skutočne vysokohorskú lyžovačku, je ľahko dostupné stredisko Jasná, Chopok Juh, vzdialené od chaty 25 km. Svoje čaro má aj zimná turistika so snežnicami či so skialpinistickými lyžami. Obľúbenými cieľmi v okolí sú Čertova svadba (1 463 m n. m.), Lajštroch (1 602 m n. m.), Beňuška (1 542 m n. m.) alebo vrch Končisté (1 474 m n. m.). Rovnako sa stali mimoriadne obľúbenými bežecké trate v okolí s krásnymi výhľadmi. Až 15 km upravovaných bežeckých tratí je vám k dispozícii počas celej sezóny.

IDEÁLNE MIESTO NA LYŽOVANIE A ZIMNÉ TÚRY

SKI RESORT ČERTOVICA

Priamo pod chatou sa rozprestierajú svahy strediska Ski Čertovica, ktoré ponúka svahy v nadmorskej výške 900 – 1 145 metrov na severných svahoch Čertovej svadby. Nájdete tu 12 km zjazdoviek, 5 lyžiarskych vlekov a množstvo svahov. Svah si tu nájdu začiatočníci, ale aj tí, čo hľadajú náročnejší aj freeridový terén. Čertovica totiž ponúka aj druhú najstrmšiu zjazdovku na Slovensku s priemerným sklonom 45 %. Veľká mulda je čierno-čierna zjazdovka s výzvou pre ozajstných dobrodruhov. Na zjazdovku ťahá lyžiarsky vlek H130 Čertova svadba a potom si môžeš užiť nefalšovaný adrenalín! Lyžuje sa tu od polovice decembra do polovice apríla. Trate sa upravujú a v prípade potreby
zasnežujú. Kapacita vlekov je až 3 000 lyžiarov za hodinu. Na Čertovici si užijú aj snoubordisti či skialpinisti. Skialpovú výbavu si môžete požičať v požičovni strediska.

www.skicertovica.sk

SKI RESORT ČERTOVICA

STIV SKI ČERTOVICA

Asi 200 metrov od chaty sa nachádza druhé menšie stredisko STIV Čertovica. Je určené menej náročným, ale aj náročnejším lyžiarom. Ponúka dva vleky a asi 1 km upravovaných zjazdoviek spolu s freeridovou zónou. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške v rozmedzí 1 238 – 1 381 metrov, a tak sa nemôže sťažovať na nedostatok snehu. A ak by bolo snehu náhodou o čosi menej, k dispozícii je systém umelého zasnežovania, ktorý sa postará o snehovú pokrývku počas celej zimy.

STIV SKI ČERTOVICA

SKI CENTRUM BAČOVA ROVEŇ

Tretím dostupným strediskom v blízkosti chaty je Ski centrum Bačova Roveň vo výške 1 000 – 1 360 m n. m, ktoré sa nachádza na kopci nad dedinkou Vyšná Boca, vzdialenej od chaty len 3 km. Nájdete tu 3 vleky a 3 km zjazdoviek pre všetky kategórie lyžiarov. Okrem iného Bačova Roveň ponúka aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení. Stredisko má svoju lyžiarsku školu aj požičovňu.

www.bacovaroven.sk
 

SKI CENTRUM BAČOVA ROVEŇ