10 m SKI ČERTOVICA/
Ski In – Ski Out
300 m Bežkárske trate Čertovica
200 m Cesta hrdinov SNP Turistická magistrála
15 km Mýto Ski & Bike Park
25 km Srdiečko Chopok Juh
19 km Prírodné kúpalisko Krpáčovo

NEPOZNANÉ ZÁKUTIA NÍZKYCH TATIER

Nízke Tatry poskytujú okrem množstva príležitostí na objavovanie prírodných krás a turistických chodníkov aj miesta, ktoré ponúkajú kultúrny či historicky hodnotný zážitok. Horehronie, Liptov a okolie Čertovice sú popretkávané banskými štôlňami, jaskyňami a turistickými atrakciami, ktoré sú citlivo zasadené do prostredia a stojí za to objaviť ich. Každý deň strávený v tomto regióne tak dokáže byť jedinečný a plný zážitkov.

NEPOZNANÉ ZÁKUTIA NÍZKYCH TATIER

ROZHĽADŇA NA KRAJČOVOM VRCHU

Rozhľadňu nájdete po nenáročnom, približne polhodinovom výstupe od hlavnej cesty v dedinke Nižná Boca. Trasa je dobre značená. Nižná Boca je od Chaty pod sedlom Čertovica vzdialená približne 6 km a dá sa do nej dostať pohodlne autom alebo zostúpiť po spevnenej ceste priamo z chaty cez dedinku Vyšná Boca. Cesta pešo trvá približne 1 hod. 20 min. Rozhľadňa stojí spolu s horskou chatou na Krajčovom vrchu nad obcou Nižná Boca vo výške 1 000 m n. m.  Slúži ako pozorovateľňa na rýchlu identifikáciu požiarov v okolí. Výška 14,5 metra a jej jedinečná poloha ponúkajú krásny výhľad na celú obec Nižná Boca a Bockú dolinu. Pri peknom počasí ponúka aj pohľad na Kriváň.
www.niznaboca.sk/turizmus/aktivity/rozhladna-na-krajcovom-vrchu/

ROZHĽADŇA NA KRAJČOVOM VRCHU

BYSTRIANSKA KVAPĽOVÁ JASKYŇA

Jaskyňa sa nachádza 20 km od Chaty pod sedlom Čertovica v dedinke Bystrá, kúsok od Brezna, tesne pred Mýtom pod Ďumbierom. Je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia. Prvýkrát do nej jaskyniari vstúpili v roku 1926, no sprístupnená verejnosti bola až v roku 1968. Jaskyňa má dĺžku 3 531 m, pričom sprístupnených verejnosti je 545 metrov. Je vhodná aj pre imobilných návštevníkov, keďže tu nájdete len 20 ľahko zdolateľných schodov. Vchod do jaskyne sa nachádza v nadmorskej výške 565 m len asi 120 m od parkoviska. Je charakteristická predovšetkým úzkymi a vysokými chodbami, napriek tomu tu nájdete aj krásne siene s kvapľovou výzdobou, ako sú Sieň baldachýnov či Zrútený dóm. Nachádza sa v nej priepasť Peklo, hlboká až 56 metrov, a spoločnosť vám bude robiť početné zastúpenie viacerých druhov netopierov.
www.ssj.sk/sk/jaskyna/3-bystrianska-jaskyna

BYSTRIANSKA KVAPĽOVÁ JASKYŇA

ZLATÁ BANSKÁ ŠTÔLŇA – SALVATOR

Banskú štôlňu na ťažbu zlata sprístupnili verejnosti nadšenci občianskeho združenia Salvator v dedinke Vyšná Boca v roku 2018. Tvorí len časť niekdajšieho rozsiahleho systému banských chodieb, ktorý mal až štyri poschodia a štyri nezávislé vchody. Banské dielo razila v 16. a 18. storočí ťažiarska spoločnosť Salwatoris gold bergwerk v správe Kráľovskej banskej komory. Ťažilo sa zlato, striebro a meď. Tamojšie bane podľa niektorých zdrojov produkovali ročne až 60 kilogramov zlata.
Čítaj viac ...


banskespolkynaslovensku.webnode.sk/obcianske-zdruzenie-salvator-vysna-boca/

ZLATÁ BANSKÁ ŠTÔLŇA – SALVATOR