10 m SKI ČERTOVICA/
Ski In – Ski Out
300 m Bežkárske trate Čertovica
200 m Cesta hrdinov SNP Turistická magistrála
15 km Mýto Ski & Bike Park
25 km Srdiečko Chopok Juh
19 km Prírodné kúpalisko Krpáčovo

JEDINEČNÁ ZÁKLADŇA NA TÚRY V NÍZKYCH TATRÁCH

Nízke Tatry poskytujú množstvo variantov na potulky prírodou. Množstvo turistických chodníkov a predovšetkým hrebeň Nízkych Tatier ponúkajú turistom kratšie aj dlhšie výlety po okolitých kopcoch. Priamo po hrebeni pohoria sa môžete dostať smerom na východ na Kráľovu hoľu a výlet na Ďumbier je neopakovateľným zážitkom s prekrásnymi výhľadmi na celý Liptov, Horehronie a Vysoké Tatry.

Čítaj dobré rady ...

JEDINEČNÁ ZÁKLADŇA NA TÚRY V NÍZKYCH TATRÁCH

PO CESTE HRDINOV SNP AŽ NA ĎUMBIER

Túra na Ďumbier patrí medzi najkrajšie túry na Slovensku. Je vhodná aj pre rodiny s deťmi, no vtedy je potrebné pripraviť sa na celodenný výlet. Prekonať treba približne 1 000 výškových metrov. Na spestrenie a prípadné uľahčenie túry sa ponúka využitie lanoviek alebo si môžete urobiť prestávku na obľúbenej horskej Chate M. R. Štefánika či na Kamennej chate pod Chopkom.
Čítaj viac...

Trasa: Čertovica – Kumštové sedlo – Králička – Chata M. R. Štefánika – Ďumbier – Chata M. R. Štefánika – 
Králička – Starobocianska dolina – Vyšná Boca
Dĺžka trasy: 25 km
Celkový čas: 8 hodín
Prevýšenie: okolo 1 000 m n. m.
Náročnosť: stredne náročná celodenná vysokohorská túra

PO CESTE HRDINOV SNP AŽ NA ĎUMBIER

Z ČERTOVICE CEZ BEŇUŠKU
DO BRAVÄCOVA

Trasa vedie z Chaty pod sedlom Čertovica popod Čertovu svadbu cez sedlo za Lenivou a ľahko dostupný kopec Beňuška. Už cestou na Beňušku sa otvárajú výhľady na časť Horehronia a hrebene Nízkych Tatier. Po prechode sedlom Lenivá vás čaká pekný lesný úsek, ktorým sa dostanete až na vrchol kopca Beňuška. Vrchol je rozľahlý a skoro celý porastený čučoriedím. Cesta pokračuje pod vrcholom južnou stranou naprieč krásnou horskou lúkou Kečka.
Čítaj viac ...

Trasa: Sedlo Čertovica – Lenivá – Beňuška – Kečka – útulňa Líška – Bukovinka
– horáreň Hlboká – Braväcovo
Dĺžka trasy: 11 km
Celkový čas: 2 hodiny
Prevýšenie: stúpanie: 432 m, klesanie: 1 068 m
Náročnosť: Nie veľmi náročná, príjemná túra po horských cestách a chodníkoch.
 

Z ČERTOVICE CEZ BEŇUŠKU
DO BRAVÄCOVA

ĽAHKÝ VÝŠĽAP NA BEŇUŠKU

Výstup na horu Beňuška je nenáročný a ľahko dostupný. Veľká časť trasy vedie kosodrevinou, no na konci je vám odmenou výhľad na okolité kopce, pretože samotný vrchol Beňušky je holý. Od Chaty pod sedlom Čertovica vás na vrchol navedie zelená značka. Stúpanie je mierne a pomerne pravidelné až do sedla pod Lenivou. Kúsok od sedla široká cesta odbočuje. Túra pokračuje po horskom chodníku zo sedla na malý kopec, z ktorého zostúpite do druhého sedla. Odtiaľ pokračuje prudší výstup až na vrchol Beňušky. Trasa je nenáročná, ideálna pre deti aj pre psy.

Trasa: Sedlo Čertovica – sedlo pod Lenivou – Beňuška
Celkový čas: 2 hodiny 15 min.
Prevýšenie: okolo 300 m n. m.
Náročnosť: V lete nenáročný výlet – z väčšej časti cyklotrasa.
V zime ideálne na bežky, snežnice alebo skialpinistické lyže.

ĽAHKÝ VÝŠĽAP NA BEŇUŠKU

NEPOZNANÉ ZÁKUTIA NÍZKYCH TATIER

Nízke Tatry poskytujú okrem množstva príležitostí na objavovanie prírodných krás a turistických chodníkov aj miesta, ktoré ponúkajú kultúrny či historicky hodnotný zážitok. Horehronie, Liptov a okolie Čertovice sú popretkávané banskými štôlňami, jaskyňami a turistickými atrakciami, ktoré sú citlivo zasadené do prostredia a stojí za to objaviť ich. Každý deň strávený v tomto regióne tak dokáže byť jedinečný a plný zážitkov.

NEPOZNANÉ ZÁKUTIA NÍZKYCH TATIER

ROZHĽADŇA NA KRAJČOVOM VRCHU

Rozhľadňu nájdete po nenáročnom, približne polhodinovom výstupe od hlavnej cesty v dedinke Nižná Boca. Trasa je dobre značená. Nižná Boca je od Chaty pod sedlom Čertovica vzdialená približne 6 km a dá sa do nej dostať pohodlne autom alebo zostúpiť po spevnenej ceste priamo z chaty cez dedinku Vyšná Boca. Cesta pešo trvá približne 1 hod. 20 min. Rozhľadňa stojí spolu s horskou chatou na Krajčovom vrchu nad obcou Nižná Boca vo výške 1 000 m n. m.  Slúži ako pozorovateľňa na rýchlu identifikáciu požiarov v okolí. Výška 14,5 metra a jej jedinečná poloha ponúkajú krásny výhľad na celú obec Nižná Boca a Bockú dolinu. Pri peknom počasí ponúka aj pohľad na Kriváň.
www.niznaboca.sk/turizmus/aktivity/rozhladna-na-krajcovom-vrchu/

ROZHĽADŇA NA KRAJČOVOM VRCHU

BYSTRIANSKA KVAPĽOVÁ JASKYŇA

Jaskyňa sa nachádza 20 km od Chaty pod sedlom Čertovica v dedinke Bystrá, kúsok od Brezna, tesne pred Mýtom pod Ďumbierom. Je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia. Prvýkrát do nej jaskyniari vstúpili v roku 1926, no sprístupnená verejnosti bola až v roku 1968. Jaskyňa má dĺžku 3 531 m, pričom sprístupnených verejnosti je 545 metrov. Je vhodná aj pre imobilných návštevníkov, keďže tu nájdete len 20 ľahko zdolateľných schodov. Vchod do jaskyne sa nachádza v nadmorskej výške 565 m len asi 120 m od parkoviska. Je charakteristická predovšetkým úzkymi a vysokými chodbami, napriek tomu tu nájdete aj krásne siene s kvapľovou výzdobou, ako sú Sieň baldachýnov či Zrútený dóm. Nachádza sa v nej priepasť Peklo, hlboká až 56 metrov, a spoločnosť vám bude robiť početné zastúpenie viacerých druhov netopierov.
www.ssj.sk/sk/jaskyna/3-bystrianska-jaskyna

BYSTRIANSKA KVAPĽOVÁ JASKYŇA

ZLATÁ BANSKÁ ŠTÔLŇA – SALVATOR

Banskú štôlňu na ťažbu zlata sprístupnili verejnosti nadšenci občianskeho združenia Salvator v dedinke Vyšná Boca v roku 2018. Tvorí len časť niekdajšieho rozsiahleho systému banských chodieb, ktorý mal až štyri poschodia a štyri nezávislé vchody. Banské dielo razila v 16. a 18. storočí ťažiarska spoločnosť Salwatoris gold bergwerk v správe Kráľovskej banskej komory. Ťažilo sa zlato, striebro a meď. Tamojšie bane podľa niektorých zdrojov produkovali ročne až 60 kilogramov zlata.
Čítaj viac ...


banskespolkynaslovensku.webnode.sk/obcianske-zdruzenie-salvator-vysna-boca/

ZLATÁ BANSKÁ ŠTÔLŇA – SALVATOR

ŠKOLSKÝ VÝLET V NÍZKYCH TATRÁCH

Chata pod sedlom Čertovica je obľúbené miesto lyžiarskych kurzov a počas jarných
a jesenných mesiacov ponúka školám jedinečne tiché a pokojné prostredie na školy
v prírode alebo na školské výlety. Výhodou chaty je jej unikátna východisková poloha
ako stvorená na množstvo výletov po okolí a menej náročných, ale aj náročnejších túr.

Obľúbenými cieľmi sú ľahko dostupné blízke vrchy ako Čertova Svadba (1 hod.), Beňuška
(2 hod.), Lajštroch (1,5 hod.) alebo vrch Končisté (2 hod.).

Ideálnou voľbou pre celodenné výlety môže byť Bystrianska kvapľová jaskyňa, rozhľadňa 
na Krajčovom vrchu, banícky dom a štôlňa na ťažbu zlata Salvator vo Vyšnej Boci, pamätník 2. svetovej vojny v Nemeckej či kúpaliská v Krpáčove a na Táloch.

ŠKOLSKÝ VÝLET V NÍZKYCH TATRÁCH

AKO STVORENÁ PRE ŠKOLU V PRÍRODE

Na chate sme pripravení privítať 30 až 36 člennú skupinu. Ubytovanie ponúka rozdelenie do troch rodinných izieb apartmánového typu 4+4+4, dvoch mezonetových izieb 2x 5+1 a troch turistických izieb 4+4+4.

Na chate máme plne vybavenú kuchyňu s priestrannou jedálňou. Na výučbu a spoločné trávenie času u nás nájdete veľkú spoločenskú miestnosť s kozubom a s možnosťou úpravy priestoru sedenia. Veľký televízor, audiosystém, bar s občerstvením pre deti aj pre učiteľov, biliardový stôl, šípky a spoločenské hry. V blízkosti chaty nájdete altánok a ohnisko s možnosťou grilovania.

AKO STVORENÁ PRE ŠKOLU V PRÍRODE

PROGRAM PRE DETI

Priamo v chate, alebo v jej blízkosti vám vieme pripraviť doplnkový program podľa želania. Budeme radi ak sa na nás s takouto požiadavkou s dôverou obrátite.

Obľúbenými aktivitami sú napríklad kúzelnícky programom pre deti, balónová šou, maľovanie na tvár, bublinový workshop, horolezecká
 škola, lukostreľba, detský splav rieky Hron a mnoho ďalších aktivít....

Ako večerný vieme ponúknuť prednášky na témy ako Astronómia – spojené s pozorovaním hviezd, horolezectvo, skialpinizmus a horské vodcovstvo, práca Horskej služby, lavínové nebezpečenstvá, 
krásy a fungovanie Taranského národného parku.

PROGRAM PRE DETI

VYBERTE SI TERMÍN

Sme pripravení byť vašou základňou pre školu v prírode, alebo školský výlet od apríla do konca júna. Termín a dĺžku pobytu si s nami overte čo najskôr.
Základná cena pre celotýždňový pobyt je 120 €/žiak a platí pri minimálnom počte 25 žiakov. Cena zahŕňa ubytovanie, celodennú stravu a pitný režim. V prípade potreby pre vás zabezpečíme dopravu, poistenie aj zdravotnícky dohľad.

Zavolajte nám, alebo napíšte email na chatar@chatacertovica.sk  a my vám radi poskytneme všetky informácie a pošleme cenovú ponuku.

Tešíme sa na vás. Váši chatári

Na stiahnutie

VYBERTE SI TERMÍN

FIREMNÝ TEAMBUILDING V TATRANSKEJ PRÍRODE

Hľadáte miesto, ktoré svojou polohou a atmosférou dokáže povzbudiť váš kolektív k otvorenosti a spolupatričnosti? Tak ste tu správne. Najvyššie položené sedlo v Nízkych Tatrách, ponúka jedinečne tiché a pokojné prostredie a naša chata je pripravená byť základňou pre vaše spoločné aktivity a pobyt v prírode.

Výhodou chaty je jej unikátna poloha. Je ako stvorená pre nerušenú uzavretú spoločnosť a zároveň vyzýva k dobrodružným výletom po okolí a k ďalším aktivitám.

FIREMNÝ TEAMBUILDING V TATRANSKEJ PRÍRODE

NEZABUDNUTEĽNÉ MIESTO

Chata jenastavená ideálne pre 20 – 25 člennú skupinu. Celková kapacita je však až 36 lôžok aj prísteľkami. Ubytovanie ponuka rozdelenie do 3 rodinných dvoj izieb izieb, do 2 mezonetových izieb a troch turistických izieb. (pozrite si našu podstránku o ubytovaní)

S plne vybavenou kuchyňou a jedálňou sme pripravení zabezpečiť stravu podľa individuálnych požiadaviek. Chata ponúka veľkú spoločenskú miestnosť s kozubom a veľkým televízorom, audiosystém, biliardový stôl, šípky a spoločenské hry, bar s nápojmi a občerstvením, saunu a vonkajší altánok pre opekanie a grilovanie.

NEZABUDNUTEĽNÉ MIESTO

PROGRAM KTORÝ VÁS POSILNÍ

Čaro miesta ponúka nekonečné možnosti pre relax, zábavu aj seriózne tímové aktivity.
> Tiché horské prostredie Nízkych Tatier
> Veľa možností na túry a výlety do okolia
> Široká škála doplnkového programu na želanie
> Horské sedlo, ktorým prechádza najznámejšia turistická magistrála - Cesta hrdinov SNP
> Priestranná horská chata

V spolupráci s našími partnermi a sprievodcami vám vieme pripraviť program na mieru. Jednoducho sa nás spýtajte na ďalšie možnosti programu a aktivít na Chate pod Sedlom Čertovica.

Ponuka na stiahnutie (PDF)

PROGRAM KTORÝ VÁS POSILNÍ

IDEÁLNE MIESTO NA LYŽOVANIE A ZIMNÉ TÚRY

Poloha sedla Čertovica priamo na hrebeni jedného z našich najvyšších pohorí ho predurčuje na stredisko s najbohatšou nádielkou snehu. Okolie ponúka hneď niekoľko lyžiarskych stredísk.
Pre tých, ktorí hľadajú skutočne vysokohorskú lyžovačku, je ľahko dostupné stredisko Jasná, Chopok Juh, vzdialené od chaty 25 km. Svoje čaro má aj zimná turistika so snežnicami či so skialpinistickými lyžami. Obľúbenými cieľmi v okolí sú Čertova svadba (1 463 m n. m.), Lajštroch (1 602 m n. m.), Beňuška (1 542 m n. m.) alebo vrch Končisté (1 474 m n. m.). Rovnako sa stali mimoriadne obľúbenými bežecké trate v okolí s krásnymi výhľadmi. Až 15 km upravovaných bežeckých tratí je vám k dispozícii počas celej sezóny.

IDEÁLNE MIESTO NA LYŽOVANIE A ZIMNÉ TÚRY

SKI RESORT ČERTOVICA

Priamo pod chatou sa rozprestierajú svahy strediska Ski Čertovica, ktoré ponúka svahy v nadmorskej výške 900 – 1 145 metrov na severných svahoch Čertovej svadby. Nájdete tu 12 km zjazdoviek, 5 lyžiarskych vlekov a množstvo svahov. Svah si tu nájdu začiatočníci, ale aj tí, čo hľadajú náročnejší aj freeridový terén. Čertovica totiž ponúka aj druhú najstrmšiu zjazdovku na Slovensku s priemerným sklonom 45 %. Veľká mulda je čierno-čierna zjazdovka s výzvou pre ozajstných dobrodruhov. Na zjazdovku ťahá lyžiarsky vlek H130 Čertova svadba a potom si môžeš užiť nefalšovaný adrenalín! Lyžuje sa tu od polovice decembra do polovice apríla. Trate sa upravujú a v prípade potreby
zasnežujú. Kapacita vlekov je až 3 000 lyžiarov za hodinu. Na Čertovici si užijú aj snoubordisti či skialpinisti. Skialpovú výbavu si môžete požičať v požičovni strediska.

www.skicertovica.sk

SKI RESORT ČERTOVICA

STIV SKI ČERTOVICA

Asi 200 metrov od chaty sa nachádza druhé menšie stredisko STIV Čertovica. Je určené menej náročným, ale aj náročnejším lyžiarom. Ponúka dva vleky a asi 1 km upravovaných zjazdoviek spolu s freeridovou zónou. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške v rozmedzí 1 238 – 1 381 metrov, a tak sa nemôže sťažovať na nedostatok snehu. A ak by bolo snehu náhodou o čosi menej, k dispozícii je systém umelého zasnežovania, ktorý sa postará o snehovú pokrývku počas celej zimy.

STIV SKI ČERTOVICA

SKI CENTRUM BAČOVA ROVEŇ

Tretím dostupným strediskom v blízkosti chaty je Ski centrum Bačova Roveň vo výške 1 000 – 1 360 m n. m, ktoré sa nachádza na kopci nad dedinkou Vyšná Boca, vzdialenej od chaty len 3 km. Nájdete tu 3 vleky a 3 km zjazdoviek pre všetky kategórie lyžiarov. Okrem iného Bačova Roveň ponúka aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení. Stredisko má svoju lyžiarsku školu aj požičovňu.

www.bacovaroven.sk
 

SKI CENTRUM BAČOVA ROVEŇ

BEŽKÁRSKE TRATE ČERTOVICA

Sedlo Čertovica v Nízkych Tatrách ponúka ideálne podmienky pre bežkovanie. Priemerná nadmorská výška viac ako 1000 m n.m. je garanciou prírodného snehu počas niekoľkých mesiacov v roku. Vďaka unikátnej polohe ponúkajú pravidelne upravované trate okrem športového zážitku a oddychu v prírode aj výhľady na Horehronie, Vysoké a Nízke Tatry. O prevádzku a úpravu tratí sa na Čertovici stará občianske združenie Horské spoločenstvo, ktoré iniciovalo aj projekt Bežkárske trate Čertovica.

www.facebook.com/bezkarsketratecertovica 

 

BEŽKÁRSKE TRATE ČERTOVICA

Trasa 1 ČERTOVICKÁ

Trasa: 
Dĺžka trasy: 1,8 km
Celkový čas: 
Prevýšenie: 
Technika: 
Náročnosť: 

Mapa:

https://www.bezkycertovica.sk/domov-2/#trate

Trasa 1 ČERTOVICKÁ

Trasa 2 MALÝ LÍŠČI OKRUH

Trasa: 
Dĺžka trasy: 4,6 km
Celkový čas: 
Prevýšenie: 
Technika: 
Náročnosť: 

 

Trasa 2 MALÝ LÍŠČI OKRUH

Trasa 3 JARABSKÁ

Trasa: 
Dĺžka trasy: 7,1 km
Celkový čas:
Prevýšenie: 
Technika: 
Náročnosť: 

 

Trasa 3 JARABSKÁ

Trasa 4 VEĽKÝ ČUČORIEDKOVÝ OKRUH

Trasa: 
Dĺžka trasy: 19,1 km
Celkový čas: 
Prevýšenie: 
Technika: 
Náročnosť: 


 

Trasa 4 VEĽKÝ ČUČORIEDKOVÝ OKRUH

Trasa 5 MYTŇANSKÁ

Trasa: 
Dĺžka trasy: 9,9 km
Celkový čas: 
Prevýšenie: 
Technika: 
Náročnosť: 

Trasa 5 MYTŇANSKÁ

Trasa 6 BRAVÄCKÁ

Trasa: 
Dĺžka trasy: 8,9 km 
Celkový čas: 
Prevýšenie: 
Technika: 
Náročnosť: 

Trasa 6 BRAVÄCKÁ

LYŽIARSKY KURZ PRIAMO POD CHATOU

Výhody lokality:

 • Horská chata Ski In-Ski Out s kapacitou až 36 lôžok
 • Lyžovanie v obľúbenom stredisku Ski Čertovica
 • Kvalitne vybavená lyžiarska požičovňa 
 • Výborné podmienky pre učenie začiatočníkov
 • Stabilné snehové podmienky
 • Krásna príroda Nízkych Tatier
LYŽIARSKY KURZ PRIAMO POD CHATOU

LYŽOVAŤ SA NAUČÍ KAŽDÝ

Zima v Sedle Čertovica je čarovné obdobie v roku. Unikátna poloha a nadmorská výška sú garantom výborných snehových podmienok pre všetky zimné športy.
Lyžiarske stredisko sa rozprestiera na svahoch v nadmorskej výške 1135 – 1400 m.n.m. V stredisku nájdete zjazdovky rôznych obťažností, čo robí kurzy atraktívne pre začínajúcich, ale aj pokročilých lyžiarov.

LYŽOVAŤ SA NAUČÍ KAŽDÝ

SKI IN - SKI OUT

Pripravení sme privítať 25 – 30 člennú skupinu. Ubytovanie ponúka rozdelenie do 4 rodinných izieb apartmánového typu, 2 mezonetových izieb a dvoch turistických izieb. V prípade potreby vieme kapacitu mierne navýšiť o prísteľky.

Očakávať môžete kuchyňu a priestrannú jedáleň. Pre spoločné zdielanie zážitkov u nás nájdete veľkú spoločenskú miestnosť s krbom. Súčasťou je veľký televízor, audio systém, bar s občerstvením pre deti aj učiteľov, biliardový stôl, šípky a spoločenské hry. Chata má vlastnú lyžiareň a priestrannú chodbu so skrinkami pre lyžiarske oblečenie.

SKI IN - SKI OUT

REZERVUJTE SI TERMÍN UŽ DNES

Pre školský rok 2024 - 2025 ponúkame kurzy v týždňových termínoch od
januára až do konca marca 2025.

Kurz začína alebo koncí obedom s možnosťou lyžovania do piatka do 15:30. V cene kurzu je ubytovanie, skipas, plná penzia a pitný režim aj na svahu. Cena kurzu je 190€/žiak

a platí pri minimálnom počte 20 žiakov.  V cene nie je zahrnutá doprava.

Pre úspešnú objednávku nás prosím kontaktujte v dostatočnom predstihu.
Kurz si môžete dohodnúť telefonicky a potvrdiť zaslaním písomnej objednávky
s vyplneným formulárom, potvrdeným riaditeľom školy, na
chatar@chatacertovica.sk

REZERVUJTE SI TERMÍN UŽ DNES

Skialpové kurzy 2025

Čertovické sedlo a okolité kopce Nízkych Tatier sú ideálnym miestom pre začínajúcich, ale aj pokročilých nadšencov skialpinizmu.
Na kuzrzoch máte príležitosť:

 • Zdokonaliť si techniku výstupu na lyžiach/splitboarde
 • Zvládnuť techniku lyžovania/snouboardovania vo voľnom teréne
 • Správne používať skialpinistickú a lavínovú výstroj
 • Osvojiť si testovanie stability snehovej pokrývky
 • Naučiť sa  poskytnúť prvú pomoc v horskom teréne ....

TERMÍNY KURZOV:

 • Na tomto mieste už čoskoro zverejníme termíny kurzov pre rok 2025.
Skialpové kurzy 2025

Skúsení vodcovia a inštruktori

Základňou pre Skialp Kemp 2024 je horská Chata Pod Sedlom Čertovica.
Kurzy aj tento rok povedú:
certifikovaný IFMGA/UIAGM horský vodca a inštruktor lyžovania Miro Peťo
a inštruktorka skialpinizmu SHS James a lyžovania Soňa Peťová.

Počet miest je limitovaný na 12 účastníkov.

Skialpový kemp je určený pre lyžiarov aj splitboardistov. Je možné ho absolvovať len s kompletnou skialpinistickou a lavínovou výbavou. Ak si nieste istí, či vo vašej výbave niečo nechýba, spýtajte sa nás. Niektoré časti výbavy vám vieme zapožičať.

Skúsení vodcovia a inštruktori

Cena kempu:

Program s ubytovaním začína v piatok podvečer a končí v nedeľu poobede.

Cena Skialpového kurzu a cena za ubytovanie s polpenziou bude uvedená spolu s termínmi pre rok 2025.
V ponuke máme štandardne tri úrovne ubytovania s polpenziou – turistická izba, mezonetová izba alebo rodinná dvojizba.
Polpenzia zahŕňa: 2x raňajky, 2x večera + ľahký obed v nedeľu po kurze.

Už čoskoro si budete môcť rezervovať termín na rok 2025!

Informácie o kurze:
Soňa Peťová oravcova.sona000@gmail.com   +421 911 516 555
Miroslav Peťo miroslav.peto@gmail.com   +421 903 950 744

Informácie o ubytovaní a strave:
Chatár chatar@chatacertovica.sk   +421 903 466 402

 

Nepoznané zákutia Bocnianskej doliny

Nízke Tatry poskytujú okrem množstva príležitostí na objavovanie prírodných krás a turistických chodníkov aj miesta, ktoré ponúkajú kultúrny či historicky hodnotný zážitok. Horehronie, Liptov a okolie Čertovice sú popretkávané banskými štôlňami, jaskyňami a turistickými atrakciami, ktoré sú citlivo zasadené do prostredia a stojí za to objaviť ich. Každý deň strávený v tomto regióne tak dokáže byť jedinečný a plný zážitkov.

Čítaj viac ...

Nepoznané zákutia Bocnianskej doliny

Jedinečná základňa pre túry v Nízkych Tatrách

Nízke Tatry poskytujú množstvo variantov na potulky prírodou. Množstvo turistických chodníkov a predovšetkým hrebeň Nízkych Tatier ponúkajú turistom kratšie aj dlhšie výlety po okolitých kopcoch. Priamo po hrebeni pohoria sa môžete dostať smerom na východ na Kráľovu hoľu a výlet na Ďumbier je neopakovateľným zážitkom s prekrásnymi výhľadmi na celý Liptov, Horehronie a Vysoké Tatry.

Čítaj viac ...

Jedinečná základňa pre túry v Nízkych Tatrách

Školský výlet v Nízkych Tatrách

Chata pod sedlom Čertovica je obľúbené miesto lyžiarskych kurzov a počas jarných
a jesenných mesiacov ponúka školám jedinečne tiché a pokojné prostredie na školy
v prírode alebo na školské výlety. Výhodou chaty je jej unikátna východisková poloha
ako stvorená na množstvo výletov po okolí a menej náročných, ale aj náročnejších túr.

Obľúbenými cieľmi sú ľahko dostupné blízke vrchy ako Čertova Svadba (1 hod.), Beňuška
(2 hod.), Lajštroch (1,5 hod.) alebo vrch Končisté (2 hod.).

Ideálnou voľbou pre celodenné výlety môže byť Bystrianska kvapľová jaskyňa, rozhľadňa 
na Krajčovom vrchu, banícky dom a štôlňa na ťažbu zlata Salvator vo Vyšnej Boci, pamätník
 2. svetovej vojny v Nemeckej či kúpaliská
 v Krpáčove a na Táloch.

Čítaj viac ...

Školský výlet v Nízkych Tatrách

Firemný teambuilding v tatranskej prírode

Ak hľadáte miesto, ktoré svojou polohou a atmosférou dokáže povzbudiť váš kolektív k otvorenosti a spolupatričnosti tak ste tu správne. Najvyššie položené sedlo v Nízkych Tatrách, ponúka jedinečne tiché a pokojné prostredie a Chata pod sedlom Čertovica je pripravená byť vašou základňou na všetky spoločné aktivity a pobyt v prírode.

Výhodou chaty je jej unikátna poloha. Je ako stvorená pre nerušenú uzavretú spoločnosť a zároveň vyzýva k podnikaniu menej náročných výletov po okolí, ale aj náročnejších túr.

Čítaj viac ...

Firemný teambuilding v tatranskej prírode

E-BIKE kempy na Čertovici

Príďte objaviť krásu Nízkych Tatier zo sedadla horského e-bajku.

Čertovické sedlo a jeho okolie ponúka dni plné vzrušujúciej jazdy horským terénom
pre začiatočníkov aj pokročilých e-bajkových jazdcov. Výlety plné nádherných výhľadov sú plánované s cieľom maximalizovať zážitky a dobrý pocit.

Parádne prevýšenia a k tomu úchvatné panorámy šítov Nízkych Tatier.

Traily okolo Čertovice nám vyrazili dych a teraz chceme, aby ste si ich zažili spolu s nami.

Termíny E.Bike kempov pre novú sezónu už čoskoro!

Chceš byť pri tom? ...

E-BIKE kempy na Čertovici

Bežkárske trate na Čertovici

Sedlo Čertovica v Nízkych Tatrách ponúka ideálne podmienky pre bežkovanie. Priemerná nadmorská výška viac ako 1000 m n.m. je garanciou prírodného snehu počas niekoľkých mesiacov v roku. Vďaka unikátnej polohe ponúkajú pravidelne upravované trate okrem športového zážitku a oddychu v prírode aj výhľady na Horehronie, Vysoké a Nízke Tatry. O prevádzku a úpravu tratí sa na Čertovici stará občianske združenie Horské spoločenstvo, ktoré iniciovalo aj projekt Bežkárske trate Čertovica.

www.facebook.com/bezkarsketratecertovica 

Čítaj viac:

Bežkárske trate na Čertovici

Ako stvorené pre lyžovanie a zimné športy

Poloha sedla Čertovica priamo na hrebeni jedného z našich najvyšších pohorí ho predurčuje k najbohatšej nádielke snehu. Okolie ponúka hneď niekoľko lyžiarskych stredísk pre rodiny s deťmi, aj pre náročných lyžiarov. Svoje čaro na Čertovici má zimná turistika na snežniciach či skialpových lyžiach s krásnymi výhľadmi na okolité kopce.

Čítaj viac:

Ako stvorené pre lyžovanie a zimné športy

Lyžiarske kurzy SKI in - SKI Out

Výhody lokality:

 • Horská chata Ski In-Ski Out s kapacitou až 36 lôžok
 • Lyžovanie v obľúbenom stredisku Ski Čertovica
 • Kvalitne vybavená lyžiarska požičovňa 
 • Výborné podmienky pre učenie začiatočníkov
 • Stabilné snehové podmienky
 • Krásna príroda Nízkych Tatier

Čítaj viac:

Lyžiarske kurzy SKI in - SKI Out

Skialp Camp Čertovica 2024

Čertovické sedlo a okolité kopce Nízkych Tatier sú ideálnym miestom pre začínajúcich, ale aj pokročilých nadšencov skialpinizmu.

Termíny kurzov pre rok 2025 už čoskoro!

 • Zlepšite si techniku výstupu na lyžiach
 • Zdokonalte techniku lyžovania vo voľnom teréne
 • Naučte sa správne používať skialpinistickú a lavínovú výstroj
 • Osvojte si testovanie stability snehovej pokrývky
 • Naučte sa  poskytnúť prvú pomoc v lavinóznom teréne ...

Čítaj viac:

Skialp Camp Čertovica 2024

Garanti zážitku

Tibor Ivanko a Peter Garaj
Spoločne začínali v bike parku Malinô Brdo, kde Tibor dodnes pôsobí ako head shejper. Peter sa na chvíľu odpojil a rozhodol sa preskúmať bike parky po celej Európe.

Keď ich spoločná vášeň zaviedla na Čertovicu, už po prvom víkende strávenom jazdením na E-Bikoch mali jasno. Toto je miesto, ktoré treba ukázať svetu.

Tibor a Peter, naši lead guidi budú počas celého kempu hlavnými garantmi vášho zážitku. Poradia vám nielen s technikou jazdy ale postarajú sa aj o to, aby ste objavili to najlepšie čo traily v okolí Čertovice bikerom ponúkajú.

 

Garanti zážitku

E-BIKE kempy Čertovica

Parádne prevýšenia a k tomu úchvatné panorámy štítov Nízkych Tatier.

Traily okolo Čertovice nám vyrazili dych a teraz chceme, aby ste si ich zažili spolu s nami.

Termíny E.Bike kempov pre túto sezónu už čoskoro. Pozri si naše video!

Pozri si video ...

 

E-BIKE kempy Čertovica

3 dni vzrušujúceho jazdenia

E-Bike kemp ponúka:

 • 3 noci v horskej Chate pod Sedlom Čertovica
 • polpenziu
 • 3 dni jazdenia po nízkotatranských trailoch 
 • kurz techniky jazdy
 • skúsených mountain bike vodcov
 • pitný režim a ľahké občerstvenie
 • nabíjanie e-bikov

V prípade záujmu ponúkame možnosť privátneho ubytovania na apartmánoch za príplatok.

3 dni vzrušujúceho jazdenia

Traily ktoré vás dostanú

Čertovické sedlo a jeho okolie ponúka vzrušujúce jazdy horským terénom
pre začiatočníkov aj pokročilých e-bajkových jazdcov. 

Začiatok každého kempu je vo štvrtok podvečer a koniec v nedeľu napoludnie.

Počet miest je limitovaný na 16 jazdcov, ktorých rozdelíme podľa výkonnosti do skupín.

V cene E-BIKE kempu NIE JE zahrnuté:

- obed (na každý deň je plánovaná zastávka na obed na cyklo trase)

- horský e-bike a cyklistická výstroj

- poistenie na šport na horách

Ponúkame možnosť zapožičania kvalitných e-bikov s plným servisom nastavenia a obsluhy a dovozom na miesto konania E-BIKE kempu.

Termíny na rok 2025 už čoskoro!

mail: chatar@chatacertovica.sk